Charita

Říká se, že sdílená radost je dvojnásobná radost. Proto nás těší, že můžeme spolupracovat s charitativním projektem ADVENTNÍ BĚHÁNÍ, který pomáhá právě skrze radost z běhání.

O Adventním běhání

Adventní Běhání představuje komunitu lidí, kteří se navzájem motivují a chodí spolu pravidelně běhat. Finančně celý projekt pomáhá handicapovaným dětem. Advent je časem, kdy mají být lidé spolu a být k sobě ohleduplní. Proto právě v adventním období se hlavní myšlenka zrodila, postupně se ale aktivity rozšiřují do celého roku a původně “nadšenecký projekt” dostal oficiální podobu jako “Adventní spolek, z.s.”

Koncept projektu je jednoduchý. Běhat každý den od 1. do 25. prosince. Je jedno, jak rychle nebo jak daleko. Stačí, aby byl každý běh dlouhý minimálně 30 minut, a naběhané kilometry se díky štědrým sponzorským firmám promění v peníze pro ty, kterým udělají opravdu radost a mají moc jim alespoň částečně usnadnit život. Vždy jsou předem vybrány konkrétní děti, ke kterým získané prostředky napřímo putují, aby jim pomohly se lépe vypořádat s jejich postižením.

Komu už Adventní běhání v minulosti zvládlo pomoci se můžete podívat ZDE

Adventní běhání a Prostě běž!

V rámci závodu “Poznej město jinak-Prostě běž!” bude část ze startovného věnována spolku Adventní běhání. Zároveň bude možné přispět přímo na místě i libovolnou částkou navíc, ať už zakoupením nějakého pěkného kousku z “Advenťácké kolekce” či přímým příspěvkem na účet spolku.

Adventní běhání bude mít v zázemí závodu svůj stánek, takže se můžete přesvědčit s jakým nadšením tahle parta pomáhá a že to má opravdu smysl.