Rychlý kontakt
 eshop@bez.cz  

O nás

Kdo za Běž.cz vlastně stojí?

S myšlenkou přišel:

David Gladiš

V mládí jsem běhal 1500 m za Slezan Frýdek-Místek a orienťák za Třinec (ale vždycky jsem se ztratil, tak mě to sice bavilo, ale nebylo to ono). V dalších 20 letech jsem odběhal spoustu malých i velkých závodů, největší radost mi ale dělá nezávodní dlouhý běh, nejlépe v nějakých specifických podmínkách. Protože rád cestuji, často se snažím běhat na nejrůznějších místech světa. Nejkrásnější běhy jsem zažil při přeběhu jedné malé pouště v Ománu a v neznámých pouštních oblastech Saúdské Arábie. O to více si pak užívám zelené mechové lesní pěšinky doma. V Běž.cz se věnuji výběru zboží do prodejny a eshopu. Kromě jiného jsem založil a provozuji časopis Svět běhu a www.SvetBehu.cz a závody jako Krosový pohár a Třeboňský maraton.

V Praze poradí:

Kačka Němcová

Ve svojí sociální bublině pravidelně vzbuzuju nechápavé pohledy a protáčení očí, když řeknu, že „už jdu zase běhat". Většina nezasvěcených do světa běhu si myslí, že musím zákonitě trhat světové rekordy a pravidelně vítězit, zatímco realita je taková, že vítězím jen a pouze nad sebou, když se do cíle závodu nakonec doplazím bez rozbitých kolen nebo ztracených minut blouděním.
Běhat jsem začala pořádně až za covidu, abych se doma nezbláznila, i když jsem se i předtím o jisté běžecké výpady pokoušela. Sluníčko, vítr v obličeji a čerstvý vzduch ve mně ale nakonec vyvolaly lásku k pohybu venku a zálibu v jisté míře sebetrýznění při trénincích. 
Shrnuto podtrženo: Hodně běhám, ještě víc jím, ujíždím na zákuscích, piju kafe (ale bez cukru a mléka, prosím!), čtu a snažím se dostudovat vysokou.
V Běž.cz jsem sice nováček, ale se svým úsměvem vám vždycky pomůžu vybrat ideální botu pro vaši nohu.
 
Radka Šmahelová
 
V týmu Běž.cz jsem se postupně stala specialistkou na Altry, gramatiku a bolavé nohy. Při běhu se řídím heslem užít si každou minutu až do dna, proto volím pomalé tempo a o to delší tratě, ideálně v náročném terénu. Účastním se pravidelně českých a slovenských ultratrailových závodů a můžete mě potkat i v lesíkách kolem Prahy, jak se s mapou a buzolou prodírám hustníky při orientačním běhu.
Kromě běhu miluju i otužování, silový trénink a prostorový tetris, což se ukázuje jako ideální průprava na úklid našeho skladu.
 
Ve Frýdku-Místku poradí:
 
Jakub Zemaník
 
Celý den se u mě točí kolem sportu. Dráha, silnice, terén, cyklostezky, lesní pěšinky, beskydské kotáry-běhám všude. Když zrovna nejsem na tréninku, tam jsem v prodejně Běž.cz ve Frýdku-Místku. Běhání je jeden z nejlevnějších sportů vůbec, ale přece jen vyžaduje alespoň základní výstroj. Boty silniční či terénní, oblečení do každého počasí, ponožky, vesty, něco na rychlé doplnění energie a mnoho dalšího- s tím vším ti milerád poradím a když budeš tápat v tréninku, tak přidám pár rad navíc.
 

Dan Matejovič

Od února 2022 se můžeme potkat v prodejně Běž.cz ve Frýdku-Místku, kde se vám poradím s výběrem vhodné obuvi a vybavení, převážně pro pohyb v horách. A pokud se na prodejně nepotkáme, pomůžu vám po telefonu nebo mailem. A pokud se nechytneme ani na telefonu, tak asi někde běhám nebo připravuji novinky pro Běž.cz.