Rychlý kontakt
 eshop@bez.cz

O nás

 

Dan Matejovič

Od února 2022 se můžeme potkat každý den v prodejně BĚŽ.CZ ve Frýdku-Místku, kde se Vám budu snažit poradit s výběrem vhodné obuvi a vybavení, převážně pro pohyb v horách. Všeobecně jsem sportovně založený, ale již před lety to vyhrál běh, kterému se rok od roku věnuji více. Ačkoliv jsou tací, kteří mě považují za výkonnostního běžce, osobně se stále považuji spíše za běžeckého nadšence, který rád maká, ale taky si rád užívá přírody okolo. Takže se snažím co nejvíce vyrážet do přírody a do hor.

Mám za sebou již několik účastí na LysaCupech, LHUTu, Hruboskalském půlmaratonu, Zapomenutých horách (tam i ultra trasu), Perunu. V době, kdy jsem ještě tolik neběhal jsme s přáteli šli i B7. Jelikož běhám všude, mám za sebou i dostatek silničních závodů, 5ky, 10ky i půlmaraton. Okusil jsem i štafetové závody VltavaRun a LabeRun, kdy se nám povedlo na Labe i jeden rok vyhrát.

Kdo bude chtít, může mě pod mým jménem najít na aplikaci strava nebo Garminu.


David Gladiš

V mládí jsem běhal 1500 m za Slezan Frýdek-Místek a orienťák za Třinec (ale vždycky jsem se ztratil, tak mě to sice bavilo, ale nebylo to ono). V dalších 20 letech jsem odběhal spoustu malých i velkých závodů, největší radost mi ale dělá nezávodní dlouhý běh, nejlépe v nějakých specifických podmínkách. Protože rád cestuji, často se snažím běhat na nejrůznějších místech světa. Nejkrásnější běhy jsem zažil při přeběhu jedné malé poušťě v Ománu a v neznámých pouštních oblastech Saúdské Arábie. O to více si pak užívám zelené mechové lesní pěšinky doma.V Běž.cz se věnuji výběru zboží do prodejny a eshopu. Kromě jiného jsem založil a provozuji časopis Svět běhu a www.SvetBehu.cz a závody jako Krosový pohár a Třeboňský maraton.

 

Pavel Kundrát

„Úplně největší borec běžec na světě“ - to jsem si vždycky o sobě naivně myslel těch pár vteřin, když okolnosti, tělo, mozek, příroda a osud chtěli a dostali mě někdy na bednu, na ten nejvyšší stupínek. Samozřejmě tehdy jsem tyto úspěchy přikládal pouze svému tréningu, rozumu, stravě a hlavně neskutečnému odhodlání a dlouhodobé píli. Nic z toho ovšem ve skutečnosti nebylo a tak nemělo ani drobek vlivu na mé výkony. Punkový amatérismus se opravdu mezi ty všechny superběžce nehodil. Ale ono to nějak záhadně tehdy fungovalo. Všechno bylo povětšinou opravdu asi dílem nepojmenovatelné energie mezi nebem a zemí.

Proto jsem to během posledních pár let trošku přetočil a zkouším se všemu tehdy nepoznanému přijít na kloub tak, aby to vše nějak dávalo smysl. Ať už je to samotný smysl běhu, vybavení, myšlenkové pochody, strava nebo fungování samotného těla. A ono to snad už nyní nějak začíná vše zapadat do sebe. Nemá smysl si říkat:“Jooo tenkrát kdybych věděl?“. Slovo „zkušenost“ je odvozeno od slova „zkoušet“ a proto si dávám za úkol co nejvíce našeho zboží odzkoušet nejen za běžných běžeckých podmínek, ale i těch neobvyklých. A to od hlavy až k patě..od čelovky až po ponožky.