Rychlý kontakt
 eshop@bez.cz  

O nás

Úplně na začátku jsme jen běhali a běhali.
Hodně a rádi.
To trvalo asi 20 let.

Chtěli jsme naše běžecké nadšení sdílet, a tak jsme založili běžecký web www.SvetBehu.cz a stejnojmenný časopis.
Web dneska pročítá hodně přes 50 000 lidí měsíčně a časopis má 4500 tisíc předplatitelů.

To je super!

Později jsme založili i několik běžeckých závodů.
Třeboňský půl/maraton, seriál nádherných běhů v přírodě Krosový pohár a běžeckou výzvu Řípská 7.
Snažíme se na nich hlavně vytvořit parádní atmosféru.

Začali jsme také do Česka a na Slovensko dovážet některé běžecké značky.
A nakonec jsme otevřeli Běž.cz, prodejny a e-shop specializované na běh a dlouhé štreky.

David a Michaela Gladišovi

 

 

Náš tým v Běž.cz tvoří skvělá parta běžkyň a běžců

 

Dan Matejovič

Nejčastěji vám poradím po telefonu a mailu. Nebo vám usnadním výběr vhodné obuvi a vybavení v naší prodejně ve Frýdku-Místku.

Běh je má vášeň a tak se můžeme občas potkat i na závodech nebo na horách.

Kačka Němcová

Ve svojí sociální bublině pravidelně vzbuzuju nechápavé pohledy a protáčení očí, když řeknu, že „už jdu zase běhat". Většina nezasvěcených do světa běhu si myslí, že musím zákonitě trhat světové rekordy a pravidelně vítězit, zatímco realita je taková, že vítězím jen a pouze nad sebou, když se do cíle závodu nakonec doplazím bez rozbitých kolen nebo ztracených minut blouděním. 
Běhat jsem začala pořádně až za covidu, abych se doma nezbláznila, i když jsem se i předtím o jisté běžecké výpady pokoušela. Sluníčko, vítr v obličeji a čerstvý vzduch ve mně ale nakonec vyvolaly lásku k pohybu venku a zálibu v jisté míře sebetrýznění při trénincích. 
Shrnuto podtrženo: Hodně běhám, ještě víc jím, ujíždím na zákuscích, piju kafe (ale bez cukru a mléka, prosím!), čtu a snažím se dostudovat vysokou.
 
 
Radka Šmahelová
V týmu Běž.cz jsem se postupně stala specialistkou na Altry, gramatiku a bolavé nohy. Při běhu se řídím heslem užít si každou minutu až do dna, proto volím pomalé tempo a o to delší tratě, ideálně v náročném terénu. Účastním se pravidelně českých a slovenských ultratrailových závodů a můžete mě potkat i v lesíkách kolem Prahy, jak se s mapou a buzolou prodírám hustníky při orientačním běhu.
Kromě běhu miluju i otužování, silový trénink a prostorový tetris, což se ukazuje jako ideální průprava na úklid našeho skladu.
 
 
Jakub Zemaník
Celý den se u mě točí kolem sportu. Dráha, silnice, terén, cyklostezky, lesní pěšinky, beskydské kotáry běhám všude. Když zrovna nejsem na tréninku, tak jsem v prodejně Běž.cz ve Frýdku-Místku. Běhání patří sice k jednomu z nejlevnějších sportů vůbec, ale přece jen vyžaduje alespoň základní výstroj. Boty silniční či terénní, oblečení do každého počasí, ponožky, vesty, něco na rychlé doplnění energie a mnoho dalšího  s tím vším vám milerád poradím. A když budete tápat v tréninku, tak přidám i pár rad navíc.
 
Matej Thomka
Na starost jsem dostal pražskou prodejnu a můžete mě tam najít téměř každý pracovní den. Kromě poběháváni a toulání miluji příběhy. Stejně jako vaše cesta k běhu nebo trekům, má i každá bota svůj příběh, jak se dostane od nás na vaši nohu. Chtěli bychom proto být na začátku každého vašeho běžeckého dobrodružství.
 
Petr Říman

Běhám už asi čtvrtstoletí. Začátek, prostředek i současnost mého běhání jsou krušné a žádný z mých osobních rekordů není záviděníhodný. Uběhnul jsem pár desítek maratonů (skoro dva a půl páru), propotácel jsem se určitým počtem ultra běhů a několik z nich ani nebylo “dětských”. Spoustu závodů jsem spolupořádal, několik let pomáhám s jejich měřením.