Rychlý kontakt
 eshop@bez.cz  
Dne 22.5.2024 bude prodejna ve Frýdku-Místku otevřena pouze do 16:00. Omlouváme se, závodíme.

SALOMON GENESIS - JISTOTA NA KAŽDÉM KROKU

Nový model Salomon Genesis vychází z prémiové řady S/Lab Genesis a do tohoto tréninkového modelu se podařilo přenést to nejlepší. Nejvíc stojí za vyzdvižení perfektní přilnavost směsi All-Terrain Contagrip na podrážce. V kombinaci se stabilitou a jistotou došlapu je to ideální bota i do velmi náročného, mokrého terénu.

V lehce rozšířené prstové části je dostatek prostoru a pohodlí i pro delší běhy, o pevné usazení nohy v botě se tradičně stará šněrovací systém Quicklace se zdrhovadlem. Přebytek tkaničky se dá schovat do prostorné kapsičky v jazyku a tak nikde nečouhá.

                                                

Tkanina Matryx použitá na svršku je lehká, prodyšná, zároveň i velmi odolná. Mezipodešev má základ v materiálu Active Foam (měkká pěna s vysokou návratností energie), doplněna o pevnější vrstvu Active Chassis (vrstva, která obepíná kotník a přidává na jistotě a stabilitě). Dobře nastavená míra tlumení poskytuje pohodlí chodidlům se zachováním perfektní stability a vnímáním došlapu.

Chcete mít taky jistotu v trailu? SALOMON GENESIS.

RYCHLÁ FAKTA

Typ: Tréninková bota do terénu

Hmotnost: 269 g (8 UK)

Drop: 8 mm 

Tlumení: pata 34 mm, špička 26 mm

Odpružení: střední

Svršek: Tkanina matrix je odolná proti kamínkům a dostatečně pružná

ALL Terrain Contragrip: jedinečný dvoudílný systém výstupků a unikátní směs na podrážce zajištuje přilnavost v každém terénu

Směs Active Chassis: je pevnější spodní vrstva svršku boty zajišťující dynamickou podporu chodidla

Pěna Energy Foam: zajistí ideální míru tlumení

Hodnocení Salomon Genesis:

„V těžkém terénu jsou Salomon Genesis rozhodně jako doma, hodně mi ale vyhovovuje jejich celková univerzálnost. Dobré vyvážení mezi hmotností (269 g), tlumením a výškou vzorku mi dopřává maximum pohodlí na polní cestě i mokrém lesním trailu s kameny, ani úseky na tvrdém povrchu nejsou problém. Pocitově to v botě hezky „odsýpá“, z pozice hobby běžce bych se určitě nebál po ní sáhnout i na trailový závod. Zkrátka taková pěkně svižná tréninková bota do 30-40 km a „parádní hobby závodka“. Její původ v prémiové řadě S/Lab se v tomto myslím nezapře. Pozornost doporučuji věnovat velikostním tabulkám při nákupu, osobně mám u naprosté většiny značek velikost 42, u Genesis jsem ale sáhl po 42 a 2/3 a věřit naměřeným centimetrům se vyplatilo, sedí dobře.“

Detailnější recenzci kolegy, najdete na webu světa běhu.