Rychlý kontakt
 eshop@bez.cz

Jaké boty zvolit na B7?

B7 se nezadržitelně blíží, natrénováno už jistě máte, tak se ještě podíváme jaké botky hodit na nohy :) Tréninkovky už můžou být nenávratně pryč, tak co obout? 

 

Salomon Sense Ride 4 - stará dobrá klasika

Model Sense RIde je známý už řadu let. Bota s “univerzálním” gripem nezklame prakticky nikde. Hmotnost 290 g ve velikosti 43 ⅓ není vůbec špatná. Tlumící vrstva je dostatečně vysoká na to, abyste s botami překonali i vzdálenosti na 100 km bez větších obtíží. Celkově se jedná o botu, která dobře sedí na noze a podrží, kde je třeba ;). Nějaké ultra jsem v předešlých verzích již absolvoval a nikdy jsem nebyl zklamaný.

Klasiku Sense Ride najdete tady.

       

 

Altra Timp 3 - tlumení i na 100 mil

TImp je jako ostatní Altry opatřen nulovým dropem a širokou špičkou, dostatečným polstrováním a tlumením i na trasy převyšující 100 km. Nohu obepíná přesně jak je třeba. Zpevněný okop dodá jistotu jak na lehčím, tak těžším trailu. Podrážka opatřená technologií MaxTrac Vás podrží na každém horském povrchu, stále víte po čem běžíte :).

Koukněte na Timpy.

     

 

Salomon Ultra Glide -  pohodlí a jistota

Ultra Glide je relativně nová bota s podobnou podešví jako Sense Ride. Největší rozdíly se zde nachází v tlumící vrstvě, ta je tvořena pěnou Energy Surge, která je měkčí než klasická EVA pěna. Svršek je přizpůsoben delším trasám. Je zde více gumy, která chrání nejen proti okopu, ale všeobecně proti jeho poškození. Bota zůstává stabilní i přes větší tlumící vrstvu, nemusíte se bát technického terénu ani sjezdovky ;). Botu mimo závod doceníte hlavně pár dní po něm, kdy nemáte chodidla tak zničené :).

Ultra Glidy jsou zde!

 

Altra Olympus 4 - tank na trailu

Olympus na první pohled opravdu působí jako nemotorný tank. To je však jen zástěrka, přesto, že se Altra profiluje botami s širokou špičkou, Olympus pěkně obepne nohu a udrží ji na místě po celou dobu běhu. Přes masivní vrstvu tlumení je bota překvapivě stabilní a na trailu nezradí. Kvalitní grip zajišťuje podrážka od Vibramu. Díky výše zmíněnému širokému kopytu, nulovému dropu a vnitřnímu polstrování je bota hodně příjemná, takže dlouhý trail bude jako pohádka. 

Sebejistý tank Olypmus je zde.

      

 

VJ Sport Ultra - neuvěřitelný grip

Ani s Ultra od VJ Sportu nešlápnete vedle. Bota je dobře tvarovaná na nohu, kterou dobře obepne, díky systému FitLock! Výška tlumící vrstvy 33 mm pod patou a 27 mm u špičky dává jasně najevo, že se jedná o botu na dlouhé závody. U VéJéček se taky můžete spolehnout na kvalitní grip, který podrží i v tom nejnáročnějším terénu, takže náhlou změnu počasí zvládnete. Je unisexová, takže pro všechny!

Na VJ Ultra koukněte tady.

      

 

Salomon Pulsar Trail - černý kůň

Za mě Pulsar Trail bude hodně zajimavou volbou! Tlumící vrstva je stejná jako u Ultra Glidů, tady je navíc doplněna tzv. “vidličkou” která pomáhá tlumit náraz a energií vrací při odrazu, takže ve finále by nohy neměly být tak unavené. Kotníková část je dostatečně polstrovaná i na delší tratě. Podešev je jako obvykle opatřena Contagripem, díky kterému drží dobře na většině povrchů i za horších podmínek. Hmotnostně jsme stále pod 300 g, takže netaháte zbytečnou váhu.

Pulsar Traily jsou zde. 

Závěrem

Jakou botu tedy vybrat? Hlavně tu, která Vám bude dobře sedět na noze a budete se v ní cítit nejlépe. On kolikrát vlastní pocit udělá víc než kdejaké technologie. Běžeckých značek a bot je spousta, my vybrali takové, které nás z naší nabídky nejvíce oslovily směrem k B7 :).